Cała prawda o ,,hybrydach”

Zadbane dłonie to oznaka również dbania o siebie. Dlatego coraz częściej kobiety zaczynają je kremować i malować paznokcie, co jest coraz częściej kojarzone z pewnego rodzaju elegancją czy modnym wyglądem. Czasy, gdy tylko zbuntowana młodzież malowała paznokcie już dawno minęły, a obecnie znajdziemy je u zwykłych ludzi, jak i u prezesów zarządu czy polityków (oczywiście u kobiet). Co więcej, tak jak technologia idzie ciągle do przodu, tak również malowanie paznokci zmieniło się w ciągu ostatnich lat, a obecnie w modzie są paznokcie hybrydowe.

Czym są ,,hybrydy”?

Lakiery hybrydowe to dość nowy wynalazek. Różnią się od zwykłych lakierów tym, że są utwardzane za pomocą lamp UV, a zdejmowane środkiem z acetonem. Dzięki temu kolor jest długo lśniący, a porysowanie czy zniszczenie takich paznokci to nie lada wyzwanie. Jeden manicure hybrydowy w Warszawie z dostępnych tego typu na różnych stronach ofert: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/manicure/manicure-hybrydowy kosztuje od około 100 złotych, jednak starczy nam na 3-4 tygodnie. Tak naprawdę – na tyle ile będziemy chcieli.

Jak to wpływa na paznokcie?

Lakiery hybrydowe nie są toksyczne i same w sobie nie szkodzą. Jednak częste utwardzanie płytki paznokci może ją po prostu zniszczyć i wysuszyć, przez co zaczną się one rozdwajać. Poza tym częste narażanie naszej skóry na promieniowanie UV może dodatkowo narazić nas na raka skóry. Dlatego pamiętajmy, że wszystko należy robić z umiarem. Wybierając się na manicure hybrydowy w Warszawie warto zapytać się kosmetyczki o produkty, które pomogą nam zabezpieczyć paznokcie i skórę przed szkodliwymi skutkami ,,hybryd”.