Co warto wiedzieć o zabiegu oxybrazji?

Dzisiaj w gabinetach kosmetycznych wykonuje się dziesiątki rodzajów zabiegów. Niektóre z nic mają znikomy wpływ na zdrowie i urodę klientek i klientów, inne natomiast są bardzo skuteczne. Wydaje się, że do tych najskuteczniejszych zaliczyć należy oxybrazję?

Co to takiego?

Bez wątpienia zabieg oxybrazji jest dzisiaj jednym z najpopularniejszych zabiegów. Jego zadaniem jest ogólne odżywienie skóry, jak również nadanie jej utraconej sprężystości i oczyszczenie. Jest to również skuteczna metoda walki z trądzikiem u dorosłych.

Zabieg polega na wypuszczaniu na skórę z odpowiedniego urządzenia powietrza pod ciśnieniem. W powietrzu tym znajdują się również sole fizjologiczne. Dochodzi w ten sposób do złuszczania naskórka, co jest podstawą odnowy skóry twarzy.

Tlen i sole fizjologiczne

Skuteczność zabiegu oxybrazji opiera się na działaniu tlenu oraz soli fizjologicznych. Tlen przyczynia się mocno do tworzenia włókien kolagenowych, które to są odpowiedzialne za sprężystość skóry. Ponadto, tlen wpływa również na lepsze ukrwienie skóry, co nadaje jej zdrowego wyglądu. Sole fizjologiczne natomiast pomagają w zwalczaniu stanów zapalnych, poza tym odpowiadają za nawilżenie, co bardzo pomaga w walce z trądzikiem.